fot. PAP/Radek Pietruszka

R. Terlecki: Najprawdopodobniej 7-8 listopada odbędzie się kongres Prawa i Sprawiedliwości

Znany jest wstępny termin kongresu Prawa i Sprawiedliwości. To prawdopodobnie 7-8 listopada – poinformował po wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS w Jachrance wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Wczoraj w podwarszawskiej Jachrance odbyło się jednodniowe wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. W trakcie spotkania prezes partii Jarosław Kaczyński dziękował za zwycięskie wybory. Zapowiedział także zmiany w rządzie i partii.

– Prezes PiS Jarosław Kaczyński podsumował kampanię wyborczą, dziękował za udział w tej kampanii posłom, ministrom, działaczom i strukturom. Ale także powiedział, co wszyscy przyjęli z entuzjazmem, że wakacje będą krótkie i po wakacjach ruszamy z nową energią do działań, które są przed nami. O szczegółach powiemy, kiedy się spotkamy po wakacjach – poinformował Ryszard Terlecki, przewodniczący klubu PiS, wicemarszałek Sejmu.

Jak mówił Ryszard Terlecki, 7-8 listopada ma odbyć się kongres Prawa i Sprawiedliwości. Miejsce kongresu nie jest jeszcze znane. Rozważana jest Warszawa lub jej okolice. Tymczasem we wrześniu, najpóźniej na początku października, dojdzie do rekonstrukcji rządu. Jednak, aby doszło do zmian, najpierw muszą zostać one zatwierdzone przez komitet polityczny partii.

Rekonstrukcja – jak podkreślił wicemarszałek Sejmu – z pewnością będzie dotyczyła znacznego ograniczenia liczby ministerstw. Dopytywany o zmiany, do których może dojść jesienią w ugrupowaniu, odparł, że chodzi o „pewne przeorganizowanie partii”.

 

TV Trwam News

drukuj