fot. PAP/Darek Delmanowicz

Premier M. Morawiecki: Każdy z punktów deklaracji europejskiej PiS, to emanacja europejskości w praktyce

Każdy z punktów przedstawionej podczas sobotniej konwencji deklaracji europejskiej Prawa i Sprawiedliwości, to emanacja europejskości w praktyce – podkreślił w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

W sobotę w Jasionce pod Rzeszowem (podkarpackie) odbyła się pierwsza w kampanii do PE konwencja regionalna PiS, w której poza Morawieckim uczestniczył m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński. W trakcie konwencji szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba zaprezentował europejską deklarację programową, pod którą pod koniec konwencji podpisali się liderzy list partii w poszczególnych okręgach, w tym m.in. wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński i minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Deklaracja zawiera 12 punktów: działania na rzecz powrotu UE do wartości, zabieganie o interesy polskich rolników, obronę prawa rodziców do wychowania dzieci, obronę równego traktowania polskich firm, wynegocjowanie korzystnego dla Polski unijnego budżetu. Znalazły się w niej też punkty dotyczące bezpiecznych granic Europy, niezależności energetycznej Europy, tej samej jakości produktów w całej Europie, czy Europy równych szans. W deklaracji zapisano też sprawiedliwą politykę klimatyczną Europy, zrównoważony rozwój jako podstawy silnej UE, czy STOP nielegalnej imigracji.

„Każdy z punktów przedstawionej podczas konwencji PiS deklaracji europejskiej Prawa i Sprawiedliwości to emanacja Europejskości w praktyce – podnoszenia standardu życia Polaków, dążenia do realizacji naszych planów i aspiracji” – napisał premier Morawiecki na Twitterze.

„Spełnimy swoje obietnice, zmienimy Polskę na lepsze!” – podkreślił szef rządu.

PAP/RIRM

drukuj