fot. PAP/Darek Delmanowicz

S. Karczewski po konwencji PiS: Nasi liderzy list do PE najlepszą kadrą narodową w meczu o silną Polskę w UE

Liderzy list PiS do PE najlepszą kadrą narodową w meczu o silną Polskę w silnej UE – napisał na Twitterze po sobotniej konwencji PiS marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński podkreślił, że przedstawiona tam deklaracja europejska to „12 punktów jak 12 gwiazd na fladze UE”.

Obaj politycy wzięli udział w sobotniej konwencji PiS w Jasionce pod Rzeszowem, na której przemawiali m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Podczas konwencji została zaprezentowana europejska deklaracja programowa, pod którą pod koniec spotkania podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach, w tym m.in. wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister edukacji narodowej Anna Zalewska i szef kampanii wyborczej do PE europoseł Tomasz Poręba.

Europejska deklaracja PiS, przedstawiona przez Porębę, zakłada m.in.: działania na rzecz powrotu UE do wartości, zabieganie o interesy polskich rolników, obronę prawa rodziców do wychowania dzieci, obronę równego traktowania polskich firm, wynegocjowanie korzystnego dla Polski unijnego budżetu.

„Deklaracja Europejska PiS to 12 punktów jak 12 gwiazd na fladze UE. To między innymi powrót UE do wartości jej twórców, prawo rodziców do wychowania dzieci, interesy polskich rolników, korzystny dla Polski budżet UE, równe traktowanie polskich firm i bezpieczeństwo energetyczne” – napisał na Twitterze Kuchciński.

Marszałek Senatu z kolei ocenił w swoim wpisie, że „liderzy list PiS do PE to najlepsza kadra narodowa wystawiona w meczu o silną Polskę w silnej UE”.

„Jestem przekonany, że wygrają, bo mają supertrenera, mocnego kapitana, są świetnie przygotowani i grają z Polską w sercu” – dodał marszałek Senatu.

PAP/RIRM

drukuj