fot. twitter.com/Straz_Graniczna

Podkarpackie: Straż Graniczna zatrzymała siedmiu Hindusów i Pakistańczyka

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali siedmiu Hindusów i jednego Pakistańczyka, którzy nielegalnie podróżowali ze Słowacji do Polski. Zatrzymano również kierowcę busa przewożącego imigrantów, 47-letniego obywatela Słowacji.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa BOSG w Przemyślu mjr Elżbieta Pikor, cudzoziemcy zostali zatrzymani podczas kontroli dostawczego citroena w rejonie dawnego przejścia granicznego ze Słowacją w Barwinku.

„Okazało się, że samochodem podróżuje ośmiu młodych mężczyzn, siedmiu Hindusów i Pakistańczyk w wieku od 20 do 28 lat. Cudzoziemcy nie mieli dokumentów ani prawa pobytu w krajach UE. Przyznali, że podróżują nielegalnie i chcieli dotrzeć do Niemiec. Za przerzut ze Słowacji każdy z nich zapłacił 800 euro” – dodała.

Jak wyjaśniła mjr Pikor, aktualnie trwają czynności zmierzające do przekazania cudzoziemców zgodnie z umową o readmisji na Słowację.

Natomiast kierowca, obywatel Słowacji, przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Został też ukarany grzywną w kwocie 900 zł.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl