fot. PAP/Paweł Supernak

S. Karczewski: Upartyjnienie Kancelarii Senatu jest bezprecedensowe

Upartyjnienie Kancelarii Senatu jest bezprecedensowe. Nigdy w przeszłości nie miało miejsca zatrudnianie na stanowiskach urzędniczych przegranych polityków – podkreślił wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS).

Senator Marek Pęk poinformował w mediach społecznościowych, że w ubiegłym tygodniu nowym dyrektorem Centrum Informacyjnego Senatu został były poseł Nowoczesnej Grzegorz Furgo, a jego zastępcami zostali: była doradczyni Bronisława Komorowskiego angażująca się m.in. w działalność KOD-u Anna Godzwon i były rzecznik prasowy PSL Jakub Stefaniak.

Ponadto kierownikiem działu nowych mediów został Adam Kądziela, były członek Nowoczesnej, bliski współpracownik Ryszarda Petru, a nowym dyrektorem Biura Spraw Senatorskich ma zostać, jak informuje Pęk, była posłanka Platformy Obywatelskiej Anna Białkowska.

Odnosząc się do tego Karczewski napisał w sobotę na Twitterze: „Upartyjnienie Kancelarii Senatu jest bezprecedensowe. Nigdy w przeszłości nie miało miejsca zatrudnianie na stanowiskach urzędniczych przegranych polityków”.

PAP

drukuj