S. Karczewski w Estonii: W. Putin dzieli UE i skłóca narody

Prezydent Rosji Władimir Putin jest oparciem dla wszystkich ekstremizmów i separatyzmów, byleby tylko mocniej dzieliły UE i skłócały narody – oświadczył dziś w Tallinie marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Marszałek Senatu oraz marszałek Sejmu Marek Kuchciński od poniedziałku uczestniczą w dwudniowej konferencji przewodniczących parlamentów państw Unii Europejskiej.

Głównym tematem rozmów pierwszego dnia obrad w stolicy Estonii była przyszłość Wspólnoty, w drugim dniu politycy rozmawiają o jej bezpieczeństwie i obronie.

W swoim wystąpieniu Karczewski wskazał, że jednym z problemów UE jest „koordynacja wysiłków na rzecz odparcia agresji propagandowej Rosji na nasze kraje”. Według niego Kreml „podnieca historyczne antagonizmy na tle narodowym”.

„Putin jest lewicowcem dla lewicowców i konserwatystą dla konserwatystów, oparciem dla wszystkich ekstremizmów i separatyzmów, byleby tylko mocniej dzieliły Unię Europejską i skłócały jedne narody z drugimi” – ocenił marszałek Senatu.

„Gdy w marcu 2014 roku izba wyższa parlamentu rosyjskiego obradowała nad nadaniem Putinowi prawa do wprowadzenia wojsk na Ukrainę, jeden z jej członków na pytanie o przewidywaną reakcję Zachodu na ten krok odpowiedział: >>pokrzyczą, pokrzyczą i przestaną<<„ – podkreślił Karczewski. Jak wskazał, UE „nie może pozwolić sobie na potwierdzenie tej diagnozy i tej prognozy”.

Według marszałka Senatu utrzymanie się takiej opinii wśród decydentów rosyjskich będzie skutkować kolejnymi aktami agresji.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl