Inicjatywa „Mama, Tata i Dzieci” – ruszyła zbiórka podpisów

Ruszyła zbiórka podpisów pod inicjatywą broniącą małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny – informuje „Nasz Dziennik”. Europejska Inicjatywa Obywatelska „Mama, Tata i Dzieci” została zarejestrowana przez Komisję Europejską 9 grudnia ubiegłego roku.

Aby inicjatywa mogła być procedowana na forum unijnym, do 9 grudnia tego roku komitet musi zebrać pod nią milion podpisów, w co najmniej jednej czwartej państw Unii.

Celem inicjatywy jest wprowadzenie do prawodawstwa unijnego ostatecznej definicji małżeństwa i rodziny jako związku jednego mężczyzny i jednej kobiety oraz dzieci.

Jan Urmański, koordynator Krajowego Komitetu Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Mama, Tata i Dzieci”, wskazuje, że na razie w krajach Unii Europejskiej przyjmowane są różne, często kłamliwe, definicje.

­- Inicjatywa domaga się od instytucji Unii Europejskiej respektowania tego, że jedynym wspólnym, czyli rozpoznawanym we wszystkich krajach Unii Europejskiej rozumieniem rodziny jest rodzina oparta na małżeństwie mężczyzny i kobiety oraz ich relacji z dziećmi. W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z szeregiem wypowiedzi przedstawicieli Unii Europejskiej, w ramach których deklarowali oni działanie przeciwne rodzinie. Odnotowaliśmy, że po rejestracji inicjatywy część osób wycofuje się, a przynajmniej nie działa w stronę przeciwną, w związku z tym pierwsze efekty już są. Drugi element to dodanie mocy odwagi, argumentów tym przedstawicielom państw, którzy będą się przeciwstawiali zmianie sposobu patrzenia na rodzinę w UE – tłumaczy Jan Urmański.

Podpisy pod inicjatywą można składać na dwa sposoby – w postaci elektronicznej lub papierowej bądź korzystając z formularzy zamieszczonych na stronie www.mumdadandkids.eu/pl.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl