fot. PAP/Marcin Bielecki

J. Kaczyński: PiS chce wspierać seniorów

 13. a także później 14. emerytura – to kolejne gwarancje Prawa i Sprawiedliwości. Tak na wrogą propagandę odpowiada prezes partii Jarosław Kaczyński, który dodaje, że jego partia chce wspierać seniorów.

W Szczecinie odbyła się kolejna konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości.

– Przypomnę słowa Lecha Kaczyńskiego: Zachodnie Pomorze, jego rozwój, jego status, to polska racja stanu. My się tym kierujemy – powiedział lider Zjednoczonej Prawicy.

Dążymy do skonstruowania polskiej wersji państwa dobrobytu – podkreślił Jarosław Kaczyński. Jak dodał, bogactwo może być różnie dzielone – Prawo i Sprawiedliwość chce podziału sprawiedliwego i racjonalnego.

– Oczywiście nie będziemy nikomu nic zabierać, bo chodzi o konkurencję. Jeżeli ci, którzy są wysoko, będą potrafili się w uczciwej konkurencji utrzymać, to w porządku, ale nie może być tak, że w jakiejś dziedzinie nie można się wysunąć chociaż parę centymetrów poza pewną linię, bo jest taki pan, który wszystko kontroluje – mówił lider obozu rządzącego.

Dziś wmawia się nam, że musimy odrzucić naszą tradycję – to droga donikąd, droga do zniszczenia wszystkiego – dodał Jarosław Kaczyński.

– To jest droga do upadku, a nie droga do rozwoju. To jest droga także do załamania najbardziej elementarnych struktur społecznych, w tym tej najbardziej podstawowej z podstawowych – rodziny – mówił szef PiS.

Prezes partii złożył jeszcze jedną, bardzo ważną deklarację. Świadczenie Emerytura plus, czyli 13., a w przyszłości także 14. emerytura będą wypłacane.

– My nie tylko nie chcemy podnosić na nich ręki, my chcemy ich wspierać. Będzie 13. emerytura, chce to bardzo mocno podkreślić, bo wroga wobec nas propaganda twierdzi, że jej nie będzie. Będzie 13. emerytura! – zadeklarował Jarosław Kaczyński.

Tymczasem z mieszkańcami Nidzicy spotkał się Mateusz Morawiecki. Premier mówił o środkach przekazywanych dla województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie dziś na sam powiat nidzicki trafia tyle pieniędzy, co za rządów PO-PSL na całe województwo.

– Jeśli nie chcemy, żeby było tak jak było, jeśli nie chcemy powrotu do tamtej rzeczywistości, a nawet jeszcze gorszej, bo okraszonej rewolucjami ideologicznymi, różnymi fanaberiami obyczajowymi, jeśli nie chcemy powrotu do takiej rzeczywistości połączonej z tym, co nie pasuje do Polski, to głosujmy na PiS. Oddajmy głos na tych, którzy są gwarantami normalności – mówił premier.

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna przebywał dziś w Ostrowie Wielkopolskim. Z mieszkańcami Małopolski spotkał się natomiast lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl