fot. gov.pl

W poniedziałek mija ważny termin ws. 500 plus; można stracić 1500 zł

W tym roku 500 plus można otrzymać na każde dziecko, również to pierwsze. O świadczenie można wnioskować przez internet. Można też złożyć dokument papierowy. Kto jeszcze nie złożył wniosku, a chce otrzymać świadczenie z wyrównaniem od lipca, musi zrobić to najpóźniej w poniedziałek.

1500 złotych – tyle pieniędzy mogą stracić rodzice, którzy nie złożą wniosku o świadczenie 500 plus do końca września.

– Warto się pospieszyć, bo te osoby, które złożą wniosek do końca września, czyli do 30 września, mogą liczyć na spłatę świadczeń od miesiąca lipca. Oczywiście, jeśli do tej pory nie pobrały świadczenia na pierwsze dziecko – wyjaśnia Damian Napierała, wicedyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Po 30 września wniosek również można złożyć, ale nie otrzymamy wyrównania od lipca. Oznacza to, że rodzice, którzy nie dostarczą wniosku do końca września, stracą świadczenie za lipiec, sierpień i wrzesień, co daje łącznie kwotę 1500 złotych. W tym roku za sprawą zniesienia kryterium dochodowego rodzice nie muszą już dokumentować swojej sytuacji dochodowej, co znacznie ułatwia wypełnienie wniosku.

– Do wniosku o świadczenie 500 plus wpisujemy swoje dane teleadresowe, imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania, jak również dane dzieci, na które wnioskujemy – mówi Renata Grudzińska z Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Przy wpisywaniu danych dzieci potrzebne będą ich PESELE. Jeżeli adres zameldowania różni się od adresu zamieszkania, wpisujemy adres, pod którym mieszkamy.

Zainteresowanie programem 500 plus jest ogromne. W całej Polsce z programu skorzysta prawie 7 milionów dzieci. W tym roku program kosztować będzie budżet państwa ponad 30 miliardów złotych.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl