fot. PAP/Andrzej Grygiel

Premier M. Morawiecki: Program dla Śląska w najlepszy możliwy sposób odpowiada na wyzwania trzeciej dekady XXI wieku

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Program dla Śląska w najlepszy możliwy sposób odpowiada na wyzwania trzeciej dekady XXI wieku. Szef polskiego rządu wziął udział w Katowicach w posiedzeniu Rady Wykonawczej ds. Programu dla tego regionu, który przechodzi transformację.

Rząd przygotowuje kolejne projekty dla Śląska. Chce wspierać innowacyjne projekty w celu tworzenia nowych miejsc pracy. W tym mają pomóc własne i unijne środki.

– Dzisiaj mówimy o ponad 60 mld zł zaangażowanych w Program dla Śląska. Z tego 23 mld zł to już wydane, zakontraktowane pieniądze. Cały czas modyfikujemy program, rozwijamy go. Z całą pewnością mogę zapewnić wszystkich mieszkańców województwa, że to jest już, a będzie tym bardziej największy program regionalny jaki kiedykolwiek w tej części Europy był zaproponowany dla mieszkańców, pracowników, przedsiębiorców, zakładów przemysłowych po to, żeby odpowiedzieć w najlepszy możliwy sposób na wyzwania trzeciej dekady XXI wieku – powiedział premier Mateusz Morawiecki.  

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podkreślił, że projekty zapisane w programie, jak i te, które były omawiane, są realnym impulsem do przemiany Śląska.

– Innowacja – nowe województwo śląskie w tym znaczeniu nabiera w tej chwili realnego rozpędu. Bardzo serdecznie za to dziękuję i wierzę, że za kilka tygodni będziemy mogli Państwu zaprezentować dodatkowy, nowy powiew w Programie dla Śląska, warty wiele miliardów złotych – wskazał Jarosław Wieczorek.

Premier Mateusz Morawiecki jest przewodniczącym Rady Wykonawczej ds. Programu dla Śląska.

RIRM

drukuj