fot. pixabay.com

Min. Infrastruktury zapowiada zmiany w przeglądzie technicznym pojazdów

Szykują się zmiany w przeglądzie technicznym pojazdów. Ministerstwo Infrastruktury przygotowało założenia do projektu w tej sprawie. Resort chce między innymi, by w trakcie wizyty na stacji kontroli pojazdów auta były fotografowane.

Ma to stanowić dowód, że auto w ogóle pojawiło się na kontroli i wyeliminować sytuacje, w których dowód rejestracyjny jest podbijany bez sprawdzenia pojazdu.

Marcin Barankiewicz, Prezes Zarządu Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, pozytywnie ocenia tę zmianę.

– Do tej pory jest jedno badanie techniczne po zmianach konstrukcyjnych, gdzie jest obowiązek robienia zdjęć pojazdu po zmianach. Czyli diagnosta ma obowiązek zrobić te zdjęcia i załączyć do badania technicznego. W zamyśle ministerstwa zdjęcie ma dokumentować obecność pojazdu na stacji kontroli pojazdów i wydaje mi się, że to jest całkiem niezły pomysł. Nie wiem, ile tych zdjęć będzie. W Czechach zdaje się są 3 zdjęcia. Tak, żeby była widoczna tablica rejestracyjna, nr VIN oraz ewentualnie drogomierz – mówi Marcin Barankiewicz.

W planach resortu infrastruktury jest także zwiększenie nadzoru nad stacjami kontroli pojazdów. Oznacza to m.in., że Transportowy Dozór Techniczny będzie przeprowadzał kontrole losowo wybranych stacji.

RIRM

drukuj