fot. twitter.com

NIK pozytywnie o działaniach Min. Infrastruktury i GDDKiA ws. budowy S19

Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła działania Ministerstwa Infrastruktury oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie budowy drogi S19. Inwestycje mają zapewnione finansowanie, a dokumentacja została przygotowana w sposób rzetelny – podkreśla NIK.

Droga S19 jest elementem szlaku Via Carpatia, który będzie przebiegał przez całą wschodnią ścianę Polski. Sam odcinek S19 łączy Barwinek na granicy ze Słowacją, z Białymstokiem. Na trasie znalazł się jeszcze Rzeszów i Lublin.

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę działania Ministerstwa Infrastruktury, ale i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W latach 2013-2018 te działania były prawidłowe.

– Działania ministra odpowiedzialnego za sprawy transportu oraz generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad, związane z tą budową, oceniamy pozytywnie. Zadania zapisane w programach budowy dróg krajowych mają zapewnione finansowanie, a dokumentacja została przygotowana rzetelnie i terminowo. Również inwestycje z udziałem środków europejskich realizowane są zgodnie z umowami o dofinansowanie – podkreśla Ksenia Maćczak, rzecznik Najwyższej Izby Kontroli.

NIK nie dostrzega zagrożeń, które mogłyby mieć wpływ na realizację inwestycji. Proponuje jednak, by resort infrastruktury zajął się zlikwidowaniem ryzyka dotyczącego niewykonania zadań z powodu niedoborów kadrowych.

TV Trwam News

drukuj