fot. twitter.com/GUS_STAT

Stabilnie na rynku pracy

W lipcu stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 6,1 procent – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. To dokładnie taki sam wynik, jak miesiąc wcześniej.

Kryzys ekonomiczny wymagał szybkiej reakcji rządu. Powstały tarcze antykryzysowe, które za cel stawiały sobie utrzymanie miejsc pracy. [czytaj więcej].  Prognozy z początku epidemii mówiły, że bezrobocie w Polsce może skoczyć nawet do 10 procent. Sytuacja jest jednak dużo lepsza.

W Polsce ponad milion osób pozostaje bez pracy. W lipcu liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach była o 3 tys. większa w stosunku do czerwca tego roku. Stopa bezrobocia z lipca pozostała bez zmian i wynosi 6,1 procent.

Sytuacja powinna poprawiać się w kolejnych miesiącach – jeśli oczywiście nie dojdzie do ponownego lockdownu. Badania wskazują, że co piąta firma w Polsce planuje zwiększyć zatrudnienie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl