fot. PAP

Politycy PiS kolejny raz ruszają w Polskę

Politycy PiS w najbliższy weekend ruszą w Polskę; mają odwiedzić każdy powiat. Akcja ma być regularnie powtarzana, także po wyborach samorządowych.

W czwartek odbędzie się posiedzenie Klubu Parlamentarnego PiS, w którym szczegóły akcji ma przedstawić prezes partii Jarosław Kaczyński. Lider ugrupowania, tak jak wszyscy posłowie i senatorowie, odwiedzi w sobotę i niedzielę kilka miejscowości: spotka się z mieszkańcami Wielkopolski i województwa lubuskiego.

Akcja odbywa się pod hasłem, które będzie towarzyszyć Prawu i Sprawiedliwości w kampanii w wyborach samorządowych: „Słuchać Polaków, zmieniać Polskę”.

– Po rejestracji list wyborczych wracamy do jedynej skutecznej metody obejścia medialnej histerii zachwytu nad rządem PO-PSL, a więc spotykamy się bezpośrednio z ludźmi, z wyborcami. W najbliższy weekend parlamentarzyści PiS wraz z liderami list wyborczych będą rozmawiać z mieszkańcami całej Polski, szczególnie z tak zwanej „Polski powiatowej”. Chcemy słuchać, tam gdzie bije serce Polski, w Polsce pozametropolitarnej. Chcemy zmieniać kraj nie z pozycji Warszawy, ale na najniższym poziomie, gdzie zaczyna się demokracja – powiedział poseł Joachim Brudziński, szef Komitetu Wykonawczego PiS.

Prezes Kaczyński podczas środowej konferencji prasowej mówił, że podczas podróży po Polsce można zorientować się, że Polacy „nie oczekują cudów”.

– Oczekują, że to wszystko co działa źle, kładzie się cieniem na codziennym życiu zostanie naprawione. Dlatego trzeba podjąć działania przede wszystkim w tych segmentach życia publicznego, które są najbardziej bezpośrednio związane z codziennym losem – mówił prezes Jarosław Kaczyński.

W 2013 roku prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedzał „Polskę powiatową”. Towarzyszyli mu wiceprezesi Adam Lipiński, Mariusz Kamiński, Beata Szydło oraz wicemarszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, a także szef klubu PiS Mariusz Błaszczak i szef komitetu wykonawczego Joachim Brudziński.

Podczas spotkań w powiatach politycy PiS podkreślali, że „Polska powiatowa” jest tak samo ważna jak „Polska metropolitalna”. Jarosław Kaczyński diagnozował, że „kraj cierpi na choroby, które w miastach powiatowych przebiegają ostrzej niż w metropoliach”.

Szef PiS podkreślał wielokrotnie, że należy dążyć do zrównania szans i poziomu życia w dużych i mniejszych ośrodkach. Polska – jak mówił – musi rozwijać się w całości.

PAP/ RIRM

drukuj