fot. PAP

Rostowski nowym szefem doradców premier Kopacz

Były wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski nowym szefem doradców premier Ewy Kopacz.

Sekretarz Generalny PO Paweł Graś na antenie jednej ze stacji TV powiedział, że decyzja już zapadała. Jednak formalne ogłoszenie tej nominacji jest zależne od premier Ewy Kopacz.

To bardzo zły wybór, najgorszy z możliwych – stwierdził dr Marian Szołucha, ekonomista. Dodał, że minister Rostowski przejdzie do historii jako najgorsza osoba, która zarządzała finansami publicznymi. Ekspert zwraca uwagę, że rząd będzie musiał zmierzyć się z 46 mld deficytem, niskim wzrostem gospodarczym i chwiejącymi się wpływami z podatków.

– To są problemy z którymi za chwilę będzie musiał zmierzyć się nowy rząd. Jeśli ma mu doradzać minister Rostowski, który jest odpowiedzialny za tę sytuację, to trudno to komentować. To bardzo zły wybór, najgorszy z możliwych; wybór za pomocą którego premier Ewa Kopacz puszcza oko do rynków finansowych, że ich interesy w Polsce będą miały się dobrze, że będą przez nowy rząd pilnowane, co najmniej tak przyzwoicie jak przez rząd Donalda Tuska – powiedział dr Marian Szołucha.

Były minister finansów był jedną z osób, która pomagała Ewie Kopacz w pisaniu expose. Jacek Rostowski na stanowisku szefa doradców premiera zastąpi Jana Krzysztofa Bieleckiego.

RIRM

 

drukuj