fot. PAP/Jakub Kamiński

Beata Szydło o godnym wynagrodzeniu dla rolników

O godnym wynagrodzeniu za pracę na roli i zrównaniu wysokości dopłat dla polskich rolników z tymi w innych krajach UE – mówiła dziś kandydatka PiS na premiera Beata Szydło. Polityk odwiedziła wieś Odrzywół na Mazowszu.

Trzeba mówić o problemach na wsi, o spadających dochodach rolników – podkreślała Szydło; zadeklarowała też, że rząd Prawa i Sprawiedliwości zniweluje zróżnicowanie na polskiej wsi.

– Doprowadzimy do tego, że Polscy rolnicy będą mieli nie tylko równe dopłaty, takie jak dopłaty mają rolnicy w innych krajach Unii Europejskiej, ale że przede wszystkim polski rolnik za swoją pracę będzie otrzymywał godne wynagrodzenie – nie będzie oszukiwany, nie będzie wyzyskiwany, tylko będzie mógł i będzie w stanie utrzymać się ze swojej pracy – swojej ciężkiej pracy na roli – powiedziała kandydatka PiS-u na premiera.

Beata Szydło zaznaczała także, że PiS upomina się o ochronę polskiej ziemi. Jak mówiła, przygotowany przez europosła Janusza Wojciechowskiego projekt ustawy, który „gwarantuje bezpieczeństwo i zachowanie własności polskiej ziemi”, ciągle nie jest procedowany.

Z kolei premier Ewa Kopacz odwiedziła dziś firmę Newag w Nowym Sączu, producenta taboru kolejowego. Zapowiedziała m.in., że w ramach listy priorytetowej będzie wybudowana droga łącząca zjazd z autostrady z Nowym Sączem.

RIRM

drukuj