Beata Szydło na obchodach Dnia Górnika

Premier Beata Szydło bierze udział w obchodach Dnia Górnika w Libiążu i Brzeszczach. Podczas Mszy Św. w kościele Św. Barbary w Libiążu, premier wygłosiła przemówienie, transmitowane przez TVP INFO.  

Szefowa polskiego rządu mówiła, że choć przed polskim górnictwem jest niełatwy czas, to wierzy w to, iż uda się stworzyć dla niego dobrą perspektywę.

– Polska gospodarka potrzebuje górnictwa, a Polskie górnictwo musi się rozwijać, musi być doinwestowane. Musi być nowoczesnym górnictwem, bo taki dzisiaj jest świat. (…) Musimy myśleć o rozwoju tego nowoczesnego górnictwa. Wierzę głęboko, że ten plan uda się zrealizować, bo jest w tej chwili ku temu dobry klimat – jest ku temu ogromna determinacja tych ludzi, którzy podjęli się odpowiedzialności za branżę górniczą w polskim rządzie – powiedziała premier.

Na zakończenie premier Beata Szydło życzyła górnikom, by każdy ich zjazd na dół kończył się szczęśliwym wyjazdem na powierzchnię.

Wcześniej szefowa polskiego rządu uczestniczyła w pochodzie górniczym. Obecnie bierze udział w uroczystościach w Brzeszczach. W południe w tamtejszym Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących rozpoczęła się uroczysta Akademia Barbórkowa.

Przypadające dziś wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, jest najważniejszym świętem górników. Tego dnia mieszkańców wielu śląskich miast budzą górnicze orkiestry.

Tradycją jest także udział w uroczystych Mszach Świętych sprawowanych w intencji wszystkich pracujących w tym sektorze. Resztę dnia górnicy spędzają ze swoimi rodzinami.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl