Premier Beata Szydło: pozostanę w rządzie

Premier Beata Szydło powiedziała, że pozostanie w rządzie. Jak podkreśliła, chce razem z PiS-em budować dobrą zmianę. Prezes Rady Ministrów podziękowała w Sejmie, całej Izbie, klubowi PiS-u i posłom za dwa lata wspólnej pracy.

Wczoraj premier Beata Szydło złożyła rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji na ręce Komitetu Politycznego PiS. Ma to związek z rekonstrukcją rządu.

Prezes Rady Ministrów podczas krótkiego wystąpienia w parlamencie powiedziała, że podczas dwóch lat udało się zrobić wiele dobrego.

– Jestem dumna, że rząd PiS-u przywrócił w tym czasie wiarę Polaków w polskie państwo, godność polskim rodzinom a przede wszystkim, że Polska tak wspaniale się rozwija – podkreśliła.

Premier przypomniała też, że filarami rządu PiS są rodzina, bezpieczeństwo i rozwój. Ten ostatni filar – jak dodała – ma być najważniejszym wyzwaniem rządu.

– Rozwój jest tym kluczem, który może dać nam w przyszłości dobre szanse na to, by Polska stała się państwem nie tylko bezpiecznym, nie tylko państwem, w którym polskie rodziny chcą mieszkać i rozwijać swoje ambicje i marzenia, ale byśmy byli gospodarką konkurującą z najlepszymi. To najważniejsze wyzwanie, które stoi dzisiaj przed nami wszystkimi. Chcę podziękować przede wszystkim rodakom za to, że wspieraliście nasz rząd, za wasze głosy w kampanii wyborczej – powiedziała Beata Szydło.

Ścisłe kierownictwo partii rządzącej wysunęło na stanowisko premiera kandydaturę wicepremiera, ministra finansów i rozwoju Mateusza Morawieckiego. Głosowanie nad wotum zaufania dla nowego szefa rządu miałoby się odbyć już w najbliższy wtorek.

Wicepremier Mateusz Morawiecki będzie dziś gościem Rozmów Niedokończonych na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl