fot. Tomasz Strąg

B. Szydło: Przyszłość Ukrainy jest w Unii Europejskiej

Europoseł Beata Szydło powiedziała w Brukseli, że przyszłość Ukrainy jest w Unii Europejskiej. Była premier wzięła udział w debacie na temat przygotowań do szczytu UE – Ukraina.

Beata Szydło podkreśliła podczas czwartkowej debaty, że Ukraina jest zdeterminowana, aby jak najszybciej zakończyć i wygrać wojnę oraz stać się członkiem UE.

W ocenie Beaty Szydło należy dalej wspierać Ukraińców, a także konsekwentnie realizować sankcje. Eurodeputowana zaapelowała też o dozbrajanie Ukrainy.

– Musimy być bardziej zdeterminowani, musimy być skuteczni, jednoznaczni i solidarni. Jeżeli przyjmujemy sankcje, to one muszą być respektowane, muszą być konsekwentnie realizowane. Dzisiaj Ukraina przede wszystkim potrzebuje broni. Nie wygra tej wojny bez broni i my mamy tego świadomość, ale czy zawsze wszystkie kraje członkowskie i my również, jesteśmy wystarczająco zdeterminowani, ażeby wspierać wojskowo Ukrainę? Potrzebna jest pomoc polityczna, potrzebna jest pomoc humanitarna – mówiła była polska premier.

Europoseł dodała, że należy podziękować społeczeństwom europejskim, które pokazały, jak bardzo są zdeterminowane we wspieraniu uchodźców wojennych z Ukrainy.

W tym kontekście podziękowała Polakom. Zaznaczyła, że Polska pokazuje każdego dnia, że rozumie, iż przyszłość i bezpieczeństwo UE zależy od tego, czy Ukraina zwycięży.

Szczyt UE–Ukraina odbędzie się w piątek w Kijowie. Do stolicy Ukrainy udali się m.in. przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, oraz kilkunastu komisarzy unijnych.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl