fot. pixabay.com

Rusza loteria programu „Profilaktyka 40 Plus”

W środę wystartowała loteria Ministerstwa Zdrowia, która ma zachęcać do udziału w programie „Profilaktyka 40 Plus”. W jego ramach osoby powyżej 40. roku życia mogą wykonać bezpłatne badania profilaktyczne.

Celem inicjatywy jest wczesne wykrywanie chorób i zapobieganie ich rozwojowi.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, powiedział, że program nie wzbudził zainteresowania, na jakie liczono, więc resort postanowił wprowadzić dodatkowe zachęty.

– Jeżeli samo darmowe badanie nie zachęca do skorzystania z diagnozy, chcieliśmy dać dodatkowo jakąś nagrodę rzeczową, która skłoni do przemyślenia swojego stosunku do „Profilaktyki 40 Plus”. Oprócz możliwości wygrania swojego zdrowia dajemy możliwość wygrania nagrody rzeczowej, która będzie sprzyjała podtrzymywaniu naszego życia w zdrowiu. Zarówno możliwość skorzystania z siłowni, fitnessu, masażu, ale nagrody to też sprzęt: rower, bieżnia czy inne urządzenia pomocne w kuchni w celu przygotowania zdrowego pożywienia – powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Za wypełnienie ankiety kwalifikującej do programu można otrzymać jeden los w loterii. Pięć losów można dostać za wykonanie wszystkich zleconych badań, a zrobienie tego w ciągu 30 dni od otrzymania skierowania podwoi ich liczbę.

W ramach loterii zaplanowano sześć losowań – pierwsze będzie 15 lutego, a ostatnie 7 czerwca tego roku. Pula nagród to 3,5 miliona złotych.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl