Kolejny premier obiecuje pomoc dla górników

Kolejny premier rządu PO-PSL obiecuje pomoc górnikom. Kilka miesięcy temu zdecydowane działania zapowiadał Donald Tusk. Dziś wyjeżdża z kraju.

Ewa Kopacz obiecała przyspieszenie prac nad ustawami węglowymi. Jest to odpowiedź na apel górniczych związków o pomoc dla całej branży. Od wczoraj górnicy protestują  na przejściu granicznym  Braniewo-Mamonowo  z Kaliningradem. Domagają się zakazu importu taniego węgla z Rosji.

Józef Kowalczyk przewodniczący KWK Halemba podkreślił, że rząd próbuje podejmować działania, grając na czas. Ma to związek ze zbliżającymi się wyborami.

– Na przykładzie premiera Donalda Tuska widzimy, po co potrzebny był panu Tuskowi spokój. Potrzebny był on po to, żeby znalazł się tam, gdzie się znalazł. Wiemy, że idą wybory samorządowe. Koalicja PSL-PO chce w tych wyborach wypaść jak najlepiej, więc spokój jest im także potrzebny, aby odnieść sukces w wyborach –  podkreślił Józef Kowalczyk.

Górnicy zapowiadają, że będą protestować do skutku. Na 1 października, w czasie expose premier Ewa Kopacz, zapowiadają manifestację przed gmachem Sejmu. Nowa Premier zapewnia, że tzw. ustawy węglowe będą miały nadany numer jeszcze dziś. Natomiast pierwsze czytanie w komisji ma się odbyć na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl