Ewa Kopacz z wizytą w Brukseli

Z pierwszą zagraniczną wizytą premier Ewa Kopacz udała się do Brukseli. Po spotkaniu z szefem Parlamentu Europejskiego Ewa Kopacz powiedziała, że Unia Europejska musi mówić jednym głosem w sprawie Ukrainy. Martin Schulz podkreślił, że Polska jest jednym z filarów unii.

Premier Ewa Kopacz i przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schultz rozmawiali między innymi o bezpieczeństwie unii europejskiej i sytuacji na Ukrainie oraz przyszłości tego kraju.

Jak powiedział szef Europarlamentu tematem spotkania była też sytuacja wewnątrz Unii Europejskiej, rozwój gospodarczy w ramach wspólnoty i strefy euro oraz rozwój gospodarczy Polski. Kopacz i Schulz dyskutowali również o współpracy między polskim rządem a Europarlamentem.

Ewa Kopacz spotkała się także z przewodniczącym Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem, ale nie ujawniła dziennikarzom szczegółów rozmowy. Powiedziała jedynie,  że przedstawiła „twarde warunki brzegowe” Polski dotyczące pakietu energetyczno-klimatycznego UE. Dodała, że mówiła o nich w swoim expose.

Za 3 tygodnie Brukseli ma odbyć się szczyt dotyczący redukcji emisji CO2 w Unii Europejskiej po 2020 roku. Na początku roku Komisja Europejska zaproponowała, aby Wspólnota do 2030 roku obniżyła emisję dwutlenku węgla o 40-procent poniżej poziomu z początku lat 90-tych. Polska się temu sprzeciwia, bo byłoby to zbyt kosztowne rozwiązanie dla naszej gospodarki opartej na węglu.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl