Senatorowie PiS za odrzuceniem sprawozdania KRRiT za r. 2013

Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości chcą odrzucenia sprawozdania KRRiT za ubiegły rok. Dokument przedstawił wczoraj wyższej Izbie przewodniczący Rady Jan Dworak.

Podczas dyskusji senator Wojciech Skurkiewicz wskazywał na skrajne upolitycznienie mediów publicznych. Polityk przypomniał także kwestię dyskusji, jaka toczyła się na posiedzeniach parlamentarnych komisji ws. przyznania koncesji na multipleksie cyfrowym dla TV Trwam.

– Kwestia dotycząca wnoszenia opłat za uzyskaną w konsekwencji koncesję na nadawanie programu TV Trwam. Ta kwota: 1,3 mln – wpłacona do budżetu państwa, pomimo iż ten nadawca nie mógł emitować swojego programu  w przestrzeni medialnej – wydaje się być wątpliwą i na pewno niesprawiedliwą, niesłuszną. Jeszcze raz, Panie Marszałku, informuję, iż zgłaszam wniosek o odrzucenie sprawozdania KRRiT – mówił Wojciech Skurkiewicz.

Drugi wniosek o odrzucenie złożył senator Jan Maria Jackowski. Przyznał, że krytycznie ocenia „pejzaż medialny” w Polsce. Poruszył też kwestię outsourcingu w TVP. 1 lipca Telewizja Polska przeniosła 411 pracowników do firmy Leasing Team. Ponad połowę wydelegowanych pracowników stanowią dziennikarze.

– Z wyliczeń niektórych przedstawicieli związków zawodowych działających w Telewizji Polskiej SA wynika, że cała ta operacja jest droższa niż utrzymanie czy zracjonalizowanie obecnego systemu zatrudnienia. To też pozbawienie Telewizji Publicznej pewnego potencjału produkcyjnego o własnych siłach, który zapewnia ciągłość programową i prowadzenie polityki programowej – zauważył senator.

Jan Dworak stwierdził, że biorąc pod uwagę sytuację finansową TVP – był to krok „ryzykowny”, ale „dopuszczalny”. Wicemarszałek Senatu Jan Wyrowiński złożył wniosek o rozpatrzenie sprawozdania komisji na tym posiedzeniu, aby można było odbyć głosowanie jeszcze dziś.

Senator Jan Maria Jackowski złożył jednak głos przeciwny. Senatorowie wyznaczą termin głosowania w czwartek, zaraz po wznowieniu obrad.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl