fot. Nasz Dziennik/Mateusz Marek

K. Szczerski: Część poprawek PiS została ostatecznie uzgodniona  

Część poprawek Prawa i Sprawiedliwości do prezydenckich projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym została ostatecznie uzgodniona. Co do niektórych konieczne będzie jeszcze ustalenie ich ostatecznej treści – powiedział PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski po spotkaniu prezydenta z prezesem PiS.

Piątkowe spotkanie Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim było czwartym poświęconym zmianom w wymiarze sprawiedliwości. Podczas dwugodzinnej rozmowy prezydent przekazał liderowi Prawa i Sprawiedliwości na piśmie swoje uwagi dotyczące propozycji PiS do jego projektów.

Tuż po spotkaniu rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński powiedział dziennikarzom, że prezydent Duda ma „bardzo poważne zastrzeżenia” do niektórych poprawek, „co do innych zastrzeżeń nie ma”. Według niego można się spodziewać kolejnego spotkania prezydenta z prezesem PiS.

Prezydent pod koniec września zaprezentował własne projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym – dwa miesiące po tym, jak zawetował dwie ustawy przygotowane przez rząd i PiS.

PAP/RIRM

drukuj