fot. PAP/Mateusz Marek

Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS

Dziś klub Prawa i Sprawiedliwości zbierze się na wyjazdowym posiedzeniu. Ma dojść do podsumowania dotychczasowej kadencji rządów Zjednoczonej Prawicy. Wśród tematów spotkania mają się też znaleźć plany na najbliższe miesiące, w tym projekty ustaw, które będą składane w ramach Polskiego Ładu.

Do parlamentarzystów Zjednoczonej Prawicy ma popłynąć apel o promowanie założeń programu w regionach. To będzie bardzo ważne posiedzenie klubu przed zbliżającym się kongresem partii – podkreślił wiceprezes PiS-u, Antoni Macierewicz.

– Które odbędzie się na początku lipca. W związku z tym będą podjęte wszystkie sprawy, które zdecydują o przyszłości zarówno realizacji Polskiego Ładu, jak i spraw związanych z funkcjonowaniem Prawa i Sprawiedliwości oraz całego szerokiego porozumienia Zjednoczonej Prawicy – zaznaczył Antoni Macierewicz.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące ZP nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. To m.in. 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków, inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, a także emerytura bez podatku do 2 500 zł. Założenia Polskiego Ładu będzie wspierało ugrupowanie Kukiz’15. M.in. to zakłada przedstawione wczoraj porozumienie PiS-u i Kukiz’15.

RIRM

drukuj