fot. PAP/Piotr Nowak

Min. M. Błaszczak w liście do żołnierzy Żandarmerii Wojskowej: Dziękuję wszystkim żołnierzom ŻW za trudną i rzetelną służbę

Minister obrony narodowej podziękował żołnierzom Żandarmerii Wojskowej za ich służbę. Okazją były obchody święta tej formacji, które odbyły się w Warszawie. W uroczystości wziął udział wiceminister obrony Wojciech Skurkiewicz, który odczytał list szefa MON Mariusza Błaszczaka. 

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1404757868293902344

Minister podkreślił w nim, że Żandarmeria Wojskowa to formacja o szczególnym charakterze. Jej żołnierze – jak wskazał – pełnią profesjonalną i odpowiedzialną służbę wszędzie tam, gdzie funkcjonuje wojsko polskie i gdzie społeczeństwo potrzebuje wsparcia.

Wielokrotnie dowiedliście profesjonalizmu, oddania oraz wysokich umiejętności. Cieszycie się szacunkiem oraz uznaniem nie tylko w Polsce, ale również wśród naszych sojuszników. Zapracowaliście na to udziałem w misjach poza granicami kraju, gdzie wykonywaliście ważne zadania i wykazaliście się fachowością, odwagą i zaangażowaniem w służbę. Dziękuję wszystkim żołnierzom Żandarmerii Wojskowej za trudną i rzetelną służbę. W dniu waszego święta życzę, aby droga zawodowa, którą obraliście była satysfakcjonująca, życzę również pomyślności oraz realizacji planów zarówno zawodowych, jak i osobistych – napisał w liście Mariusz Błaszczak.

Żandarmeria Wojskowa powstała w 1990 r. i jest wyspecjalizowaną służbą wchodzącą w skład Sił Zbrojnych RP. Podstawowym celem formacji jest zapewnienie przestrzegania dyscypliny wojskowej oraz ochranianie porządku publicznego; ponadto zapobieganie przestępstwom popełnianym na terenie jednostek wojskowych i w miejscach publicznych.

RIRM

drukuj