fot. pixabay.com

Lubuskie: 193 kg nielegalnego tytoniu w przesyłkach

Funkcjonariusze KAS w ramach cyklicznych kontroli zabezpieczyli w jednej z sortowni paczek w Zielonej Górze 193 kg nielegalnego tytoniu. Znajdował się on w 95 przesyłkach – poinformowała Beata Downar-Zapolska z Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

„Za handel nielegalnym tytoniem wymierzane są nie tylko dotkliwe kary finansowe. W przypadku dużej skali procederu, oprócz kary finansowej, sąd ma możliwość wymierzenia również kary pozbawienia wolności do lat trzech” – przypomniała Beata Downar-Zapolska.

Służba Celno-Skarbowa notuje znaczący wzrost tego procederu w województwie lubuskim. Świadczą o tym choćby dane statystyczne z ubiegłego i tego roku dot. liczby przechwytywanych przesyłek z nielegalnym tytoniem.

W 2020 r. podczas 41 kontroli zabezpieczono łącznie 360 kilogramów suszu tytoniowego. Do końca maja br. kontroli było 68, a w ręce funkcjonariuszy KAS wpadło łącznie aż 1 627 kg krajanki tytoniowej, bo to ona jest najczęściej kolportowana za pośrednictwem firm kurierskich czy poczty.

PAP

drukuj