fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

Woj. lubuskie: Policja i KAS przejęły ponad 130 kg nielegalnego tytoniu

Policjanci z funkcjonariuszami KAS przejęli ponad 130 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy i VAT straciłby ponad 150 tys. złotych. Do sprawy zatrzymano 48-letniego mieszkańca gminy Skwierzyna w Lubuskiem.

Jak poinformował dziś Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, przechwycenie tytoniu było efektem pracy operacyjnej.

Kryminalni wraz z funkcjonariuszami KAS ustalili, że na jednej z posesji w gminie Skwierzyna w powiecie międzyrzeckim mogą znajdować się nielegalne wyroby akcyzowe. Przeszukanie tego miejsca potwierdziło te informacje.

Na posesji 48-latka funkcjonariusze znaleźli siedem worków nielegalnej krajanki tytoniowej o łącznej wadze ponad 130 kilogramów.

„Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania i przechowywania nielegalnych wyrobów akcyzowych. Grozi mu teraz wysoka kara finansowa. O jego dalszym losie zadecyduje sąd” – dodał Mateusz Maksimczyk.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl