fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

KAS zlikwidowała w Ostrołęce nielegalny salon gier hazardowych

Pięć urządzeń używanych do nielegalnych gier hazardowych zabezpieczyła KAS w Ostrołęce (Mazowieckie). Służba celno-skarbowa przypomina, że za taką działalność grozi nie tylko grzywna czy więzienie, ale też po 100 tys. zł kary za każdy automat.

Akcję przeprowadzili funkcjonariusze KAS z Łomży. Wcześniej ustalili, że w jednym z ostrołęckich lokali urządzane są nielegalne gry hazardowe. Okazało się, że w wytypowanym do kontroli miejscu jest system selekcji klientów i monitoring, zabezpieczono tam cztery automaty i komputer służące do takich gier.

„Funkcjonariusze KAS przesłuchali obecnych w lokalu kobietę i mężczyznę. Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom, zostały zajęte do sprawy karnej skarbowej” – poinformował oficer prasowy podlaskiej KAS st. asp. Maciej Czarnecki.

Administracja celno-skarbowa przypomina, że oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

W ubiegłym roku podlaska KAS zabezpieczyła w sumie ponad 80 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Kwota kar wymierzonych w związku z nielegalnym hazardem wyniosła 12,4 mln zł (to kary naliczone też za automaty zatrzymane np. w 2018 roku po zakończeniu postępowań karno-skarbowych). Karani mogą być nie tylko właściciele nielegalnych automatów, ale też osoby, które wystawiają takie automaty w swoich lokalach.

W tym roku zabezpieczono co najmniej kilkanaście kolejnych automatów i komputerów, podczas akcji przeprowadzonych m.in. w Łomży i Wysokiem Mazowieckiem.

Administracja celno-skarbowa przypomina, że gry hazardowe w Polsce są koncesjonowane, ich prowadzenie jest możliwe jedynie w kasynach oraz salonach gier. W Podlaskiem działa legalnie siedem salonów gier prowadzonych przez krajowego monopolistę w tym zakresie – Totalizator Sportowy; powstają też nowe.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl