fot. PAP/Michał Walczak

Podlaskie: Próba przemytu 13,5 tys. paczek papierosów w transporcie desek

13,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy wykryli funkcjonariusze KAS na przejściu granicznym z Białorusią w Kuźnicy (Podlaskie). Kontrabanda ukryta była w ciężarówce, którą przewożono deski.

Jak poinformował rzecznik podlaskiej KAS Radosław Hancewicz, to kolejna duża próba przemytu w ostatnim czasie.

Funkcjonariusze KAS na przejściu w Kuźnicy wytypowali do kontroli ciężarówkę na polskich numerach rejestracyjnych, którą prowadził obywatel Ukrainy.

„W aucie znajdował się transport desek, które miały trafić do jednej z fabryk na terenie Polski” – dodał.

Jednak – jak mówił Radosław Hancewicz – ciężarówka wzbudziła podejrzenia i skierowano ją na prześwietlenie skanerem.

„Po wyładowaniu towaru i odkręceniu płyt zabezpieczających skrytkę, w podłodze naczepy w tzw. korycie, znaleźliśmy 13,5 tys. paczek papierosów, które kierowca próbował nielegalnie wwieźć do Polski” – poinformował rzecznik podlaskiej KAS.

Dodał, że gdyby przemycane papierosy sprzedano w Polsce, Skarb Państwa straciłby ponad 300 tys. zł.

Kierowcy postawiono zarzuty dotyczące przemytu papierosów. Radosław Hancewicz powiedział, że mężczyzna przyznał się do próby przemytu i złożył wyjaśnienia.

W minionym tygodniu podlaska KAS informowała o innej próbie przemytu, także w transporcie desek. Na przejściu granicznym z Białorusią w Bobrownikach ujawniono przemyt 16,5 tys. paczek papierosów.

W ostatnim czasie funkcjonariusze KAS w Bobrownikach ujawnili też inne próby przemytu papierosów: ponad 17 tys. paczek w transporcie płyt MDF i 10 tys. paczek w transporcie węgla do grilla.

PAP

drukuj