[TYLKO U NAS] Dr Dorota Żuchowska: Wszystkie kierunki, jakie prowadzimy w WSKSiM, to studia o profilu praktycznym. Kładziemy duży nacisk na praktyki zawodowe

Myślę, że jesteśmy jedyną uczelnią w Polsce, która ma duże możliwości praktyk w ogólnopolskim radiu, telewizji oraz w różnego rodzaju redakcjach prasowych i informacyjnych – powiedziała dr Dorota Żuchowska, dziekan Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Tegoroczne egzaminy maturalne dobiegają końca. Zbliża się czas poszukiwania uczelni oraz wyboru kierunku studiów. Bogatą ofertę dla maturzystów przygotowała [Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu].

– Przygotowaliśmy atrakcyjne oferty zarówno na studia licencjackie, jak i inżynierskie. Studia licencjackie trwają sześć semestrów. Można je studiować na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna z ciekawymi specjalnościami tj. dziennikarstwo kulturowe, dziennikarstwo radiowo-telewizyjne i kultura medialna – powiedziała dr Dorota Żuchowska.

Obok dziennikarstwa uczelnia proponuje również studia na kierunku politologia. Dostępne specjalności to bezpieczeństwo narodowe i cyberbezpieczeństwo, marketing polityczny oraz polityka międzynarodowa. Ponadto maturzyści będą mogli rozpocząć studia na kierunku informatyka medialna.

– Od roku prowadzimy studia na kierunku pielęgniarstwo. Są to studia dzienne. Jednak program kształcenia jest elastyczny dla osób pracujących. Jeżeli chodzi o pielęgniarstwo, to stawiamy szczególnie na wykształcenie praktyczne, które odbywa się w profesjonalnych pracowniach – poinformowała rozmówczyni.

Maturzyści będą mogli podjąć także studia inżynierskie, które trwają 7 semestrów na kierunku  informatyka. Do wyboru są trzy specjalności: grafika komputerowa, inteligentne systemy informatyczne, a także techniki multimedialne.

– Wszystkie kierunki, jakie prowadzimy w WSKSiM, to studia o profilu praktycznym. Kładziemy duży nacisk na praktyki zawodowe. Najwięcej praktyk jest przewidzianych na kierunku pielęgniarstwo (…). Jednak zanim student trafi na praktyki w konkretnych placówkach, musi on być przygotowany od strony praktycznej w naszych pracowniach. Jest to pracownia anatomiczna i pracownia podstawowych umiejętności pielęgniarskich, gdzie na profesjonalnych fantomach studenci mogą ćwiczyć różne czynności pielęgnacyjne – wyjaśniła dziekan WSKSiM.

Dr Dorota Żuchowska wskazała na możliwość zamieszkania w komfortowym hotelu akademickim. Do atrakcji kampusu należy m.in. sala fitness.

– Studenci mogą również podjąć różne aktywności takie jak: gra w teatrze studenckim „Dobry Wieczór”. Działa także wiele kół naukowych, dających możliwość rozwijania swoich umiejętności i pasji – powiedziała rozmówczyni.

Dziekan WSKSiM zaprosiła maturzystów do zwiedzenia kampusu Uczelni. Natomiast młodszych uczniów szkół średnich zachęciła do udziału w warsztatach wakacyjnych.

– Podczas warsztatów młodzież będzie mogła zapoznać się z poszczególnymi kierunkami i zwiedzić uczelnię – wyjaśniła dr Dorota Żuchowska.

Uczelnia oferuje bogatą ofertę praktyk na kierunku dziennikarstwo. Studenci, którzy wybiorą tę ścieżkę zawodową, będą mogli odbyć praktyki m.in. w Radiu Maryja i TV Trwam.

– Myślę, że jesteśmy jedyną uczelnią w Polsce, która ma duże możliwości praktyk w ogólnopolskim radiu, telewizji oraz w różnego rodzaju redakcjach prasowych i informacyjnych (…). Możliwości dla studenta, który przychodzi i wybiera ten kierunek, są naprawdę bardzo duże – poinformowała dziekan WSKSiM.

RIRM/radiomaryja.pl

drukuj