fot. Maciej Konieczny

XIII pielgrzymka WSKSiM do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

Przedstawiciele społeczność akademickiej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu po raz XIII pielgrzymują dziś do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. W tym roku pod hasłem „Rodzina na straży cywilizacji życia”.

Modlitewne spotkanie rozpocznie o godz. 17.00 nabożeństwo. Po nim zaplanowano świadectwa studentów, w tym tych, którzy wzięli w tym roku ślub.

Centralnym punktem programu jest Msza św. o godz. 18.00 sprawowana pod przewodnictwem ks. bp. Arkadiusza Okroja, biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej.

Dziekan WSKSiM, dr Dorota Żuchowska, wskazuje na znaczenie dorocznego pielgrzymowania.

– Zawsze dla naszej społeczności akademickiej to wyjątkowy czas refleksji, zadumy przed obrazem Świętej Rodziny, przed św. Józefem, którego studenci proszą o wstawiennictwo, o to, by pomógł znaleźć dobre żony, dobrych mężów. Z roku na rok widzimy, że w tym pomaga. Później pomaga także w tym, żeby rodziny były piękne, były rodzinami, które stoją na straży cywilizacji życia – mówi dr Dorota Żuchowska.

W pielgrzymce do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu można wziąć duchowy udział. Modlitewne spotkanie będą transmitowały Radio Maryja i TV Trwam.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl