W Ostrołęce odbyły się kolejne warsztaty „Zrozumieć Media”

W Ostrołęckim Centrum Kultury odbyły kolejne warsztaty z cyklu „Zrozumieć Media”. Ich celem było ukazanie rzeczywistości medialnej oraz znaczenia prawdy w funkcjonowaniu mediów.

Warsztaty w Ostrołęce organizowane były nie po raz pierwszy, jednak za każdym razem przyciągają bardzo szeroką publiczność z miejscowych szkół.

– Wybraliśmy kandydata z publiczności i nagraliśmy spot wyborczy. Wszyscy w tym uczestniczyli. Ciekawe doświadczenie – mówi jedna z uczestniczek.

Wartość warsztatów „Zrozumieć Media” dostrzegają przedstawiciele poszczególnych samorządów. Przykładem może być właśnie Ostrołęka – mówi  radny miasta, dyrektor miejscowego gimnazjum i liceum klasycznego Henryk Gut.

­- Rozmawialiśmy o tych warsztatach na Komisji  Kultury i Dziedzictwa Narodowego i na Komisji Oświaty (mam zaszczyt być członkiem tych komisji w Ostrołęce). Jak w związku z tym widać, te warsztaty cieszą się szerokim poparciem i zainteresowaniem – wskazuje Henryk Gut.

Warsztaty „Zrozumieć Media” skierowane są głównie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ekipa warsztatów, otwarta na zaproszenia, jest gotowa dojechać w różne zakątki Polski.


Relacja dźwiękowa z warsztatów „Zrozumieć Media” w Ostrołęce:


Pobierz

Pobierz


 


GALERIA

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl