Toruń wytypował pięciu najzdolniejszych absolwentów

Wytypowani studenci otrzymają klucze do mieszkań. Wśród wybranych studentów jest absolwentka WSKSiM. Wszystko w ramach programu „Mieszkanie dla absolwenta”.

Urząd miasta Torunia każdego roku przeznacza pięć mieszkań dla najzdolniejszych absolwentów uczelni w Grodzie Kopernika. Wytypowana osoba będzie mogła zajmować mieszkanie przez 5 lat, pod warunkiem, że będzie w tym czasie zatrudniona w Toruniu.

Tegoroczna edycja konkursu okazała się szczęśliwa dla absolwentki politologii z Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej – Katarzyny Mikos. Absolwentka odebrała już swoje klucze do mieszkania. Przyznała, że będzie to dla niej duża pomoc.

– Do tej pory mieszkałam na stancji i nawet jak miałam pracę zawsze były problemy z mieszkaniem. W tym momencie, kiedy to mieszkanie zostało mi przyznane, w ramach programu „mieszkanie dla absolwenta”, jest dużo łatwiej. To oznacza, że koszty będą dużo niższe od tych ponoszonych przy wynajmowaniu mieszkania – mówi Katarzyna Mikos.

Oprócz absolwentki WSKSiM, klucze do mieszkania otrzyma także czterech absolwentów UMK. Program ma ich zachęcić do pozostania w Toruniu i stanowienia wsparcia dla tutejszych firm.

RIRM

drukuj