W. Buczak: Rzeszów potrzebuje „dobrej zmiany”

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Rzeszowa, poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Buczak powiedział dzisiaj, że chciałby, „aby dobra zmiana dokonała się w Rzeszowie”. Swój program wyborczy zamierza uzupełnić o propozycje mieszkańców i różnych środowisk.

„Chciałbym, aby dobra zmiana dokonała się w Rzeszowie. Jestem przekonany, że dobra zmiana dla Rzeszowa, dla mieszkańców Rzeszowa jest potrzebna” – powiedział Wojciech Buczak na dzisiejszej konferencji prasowej.

Kandydat dodał, że „ta zmiana przede wszystkim będzie polegać na tym, że w centrum zainteresowania, centrum uwagi będą mieszkańcy, ich opinia, ich propozycje”.

„Miasto się rozwija, wiele inwestycji powstało, ale często powstają one w oderwaniu od opinii, od oczekiwań mieszkańców. Chcemy to zmienić i też moja rola będzie na tym polegać” – zaznaczył Wojciech Buczak.

W jego ocenie „bardzo dobrze”, że w Rzeszowie powstają „drogi, nowe budynki, mieszkania”, ale – jak zastrzegł – „niestety źle, że nieraz decyzjami autorytarnymi”.

„Te decyzje zapadają z pominięciem opinii mieszkańców” – podkreślił.

Przekonywał, że jego dobre relacje i regionalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości z politykami „z poziomu krajowego” oraz samorządem wojewódzkim, spowodują że „rozwój Rzeszowa będzie jeszcze bardziej dynamiczny i uda się wiele dobrych rzeczy dokonać”.

Wojciech Buczak zadeklarował, że w trakcie kampanii wyborczej będzie wysłuchiwał opinii mieszkańców.

„Wysłuchując opinii ludzi, przedstawimy propozycje dynamicznego rozwoju Rzeszowa. Takie plany już mamy, ale chcemy je uzupełnić o propozycje mieszkańców, różnych środowisk” – powiedział kandydat.

Według Wojciecha Buczaka „w dialogu, przy współpracy można dokonać dużo więcej”.

„Dobra zmiana w Rzeszowie jest potrzebna, jest możliwa. Jestem przekonany, że takiej dobrej zmiany dokonamy” – oświadczył.

Przedstawiając kandydata na prezydenta Rzeszowa marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl, zaznaczył że PiS przystępuje do „kampanii szytej na miarę potrzeb, na miarę sytuacji jaka się rozwija”.

„Szytej na miarę sukcesu mieszkańców i miasta Rzeszowa” – dodał marszałek.

Na konferencji prasowej Wojciechowi Buczakowi towarzyszyli m.in. posłowie PiS z regionu, radni do sejmiku i rady miasta. Byli też dwaj prezydenci Rzeszowa w latach 90tych: Zdzisław Banat i Andrzej Szlachta.

W nadchodzących wyborach na prezydenta Rzeszowa, Zjednoczona Prawica poprze posła PiS oraz związkowca „Solidarności” Wojciecha Buczaka. Jego kontrkandydatem może być obecny prezydent miasta Tadeusz Ferenc, który nie ogłosił jeszcze decyzji o ewentualnym starcie w wyborach. Tadeusz Ferenc jest prezydentem miasta od 2002 r.

PAP/RIRM

drukuj