Do Polski trafi więcej uchodźców?

Premier Ewa Kopacz zapowiada, że przedstawi nową liczbę uchodźców, jaką nasz kraj mógłby przyjąć. Dotychczas rząd PO – PSL zadeklarował przyjęcie 2200 osób. Do Europy napływa jednak coraz więcej imigrantów.

Premier stwierdziła, że liczba uchodźców przerosła oczekiwania. W związku z tym kraje europejskie ponownie będą musiały podzielić kwoty.

Poseł Witold Waszczykowski, były wiceminister spraw zagranicznych, podkreśla, że kwestie nielegalnej imigracji należy rozwiązać inaczej. Polityk zwraca uwagę, że cudzoziemców do Europy ściągają zorganizowane mafie. Ludzie z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu szukają lepszego życia.

Jak dodaje poseł, potrzebna jest wielka operacja pokojowa pod egidą ONZ ze wsparciem Kanady, USA i państw arabskich.

Tam, na miejscu, w Libii, Tunezji, Egipcie czy Jordanii należy tworzyć takie „bezpieczne przystanie”, czyli obozy przejściowe, obozy uchodźców, w których można im zagwarantować mieszkanie, kontener, wodę, elektryczność, żywność i bezpieczeństwo przede wszystkim. Stać nas na to, aby tych ludzi tam zatrzymać, a także by rozwiązać kilka kryzysów polityczno-wojskowych, które toczą się w tamtych regionach – mówi Witold Waszczykowski.

Od początku roku przez Morze Śródziemne do Europy przedostało się ponad 300 tysięcy imigrantów i uchodźców. Ok. 200 tys. dotarło do Grecji, a ok. 110 tys. do Włoch. Ponad 2,5 tys. ludzi zginęło na morzu, próbując dotrzeć do Europy.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl