fot. PAP/Łukasz Gągulski

Samorządowcy PiS wypominają brak wiarygodności R. Trzaskowskiego i PO  

Samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości wypominają Platformie Obywatelskiej i Rafałowi Trzaskowskiemu politykę dotyczącą małych i średnich miast, podkreślając przy tym, że gwarantem ich dalszego rozwoju jest Plan Dudy. Strategię PO-PSL przypomnieli prezydenci Chełma, Stalowej Woli, Tomaszowa Mazowieckiego, Raciborza, Łomży i Otwocka.  

Włodarze tych miast odnieśli się do obietnic kandydata KO na prezydenta RP dot. inwestycji w miastach powiatowych. Wskazali na brak wiarygodności Rafała Trzaskowskiego, który – jak przypomnieli – za rządów PO-PSL jako minister cyfryzacji i administracji wprowadzał plan nierównego rozwoju kraju.

Samorządowcy podkreślali, że zakładał on przekazywanie największych środków do dużych miast, które miały oddziaływać na mniejsze wokół nich.   Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny ocenił, że to nie służyło małym i średnim miastom, kosztem których duże miasta stawały się silniejsze.

To powodowało, że z naszych miejscowości wyjeżdżali młodzi ludzie dlatego, że nie mogli realizować swoich ambicji. Nasze samorządy nie posiadały odpowiednich narzędzi infrastrukturalnych, budowania odpowiedniego poziomu kultury lokalnej, rozwoju społecznego. Co dzieje się w roku 2015? Andrzej Duda wygrywa wybory prezydenckie i wtedy zaczyna się ten wielki plan budowania Polski zrównoważonego rozwoju – zaznaczył Lucjusz Nadbereżny.

Samorządowcy PiS wskazali, że teraz mogą konkurować z dużymi miastami. Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko mówił, że w jego mieście powstał pierwszy w Polsce obiekt, na którym obywają się zawody w łyżwiarstwie szybkim.

– Ta rywalizację wygraliśmy z Warszawą, która przez wiele lat obiecywała, że taki obiekt powstanie na Stegnach, a to rząd Prawa i Sprawiedliwości, prezydent Andrzej Duda pilnował tego, że taki obiekt powstał nie w Warszawie, a właśnie w Tomaszowie Mazowieckim. Obiekt, z którego dzisiaj mieszkańcy są dumni. Dzięki któremu świat zagląda nie tylko do Warszawy, ale do takich miast w tej byłej „Polsce B”, której już na szczęście nie ma, takie jak Tomaszów Mazowiecki – akcentował Marcin Witko.

Prezydenci małych i średnich miast wskazali, że przy udziale Andrzeja Dudy powstało wiele programów sprzyjających ich miejscowościom. Według nich ubiegający się o reelekcję prezydent jest gwarantem dalszego ich rozwoju.

RIRM

drukuj