Świętokrzyskie: Andrzej Pruś z PiS wybrany na przewodniczącego sejmiku

Sekretarz świętokrzyskiego PiS Andrzej Pruś został przewodniczącym sejmiku województwa kadencji 2018-2023. W czwartek radni spotkali się na pierwszej sesji sejmiku.

Andrzej Pruś był jedynym kandydatem na przewodniczącego sejmiku województwa. Jego kandydaturę zgłosił radny PiS Marek Bogusławski. Na Prusia zagłosowało 17 radnych, jeden głos był nieważny.

Pruś, który jest jednocześnie doradcą wojewody świętokrzyskiego, przez większą część poprzedniej kadencji sejmiku pełnił funkcję wiceprzewodniczącego.

W dalszej części inauguracyjnej sesji sejmiku szóstej kadencji radni wybiorą m.in. marszałka województwa świętokrzyskiego.

W 30-mandatowym sejmiku PiS przypadło 16 mandatów, PSL – dziewięć, Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesna) – trzy, a po jednym mandacie mają przedstawiciele komitetów: SLD Lewica Razem i Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl