fot. Tomasz Strąg

J. Kaczyński rozpocznie od jutra serię spotkań z posłami PiS

Od jutra prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński rozpocznie serię czterech spotkań z posłami Prawa i Sprawiedliwości z poszczególnych regionów – dowiedziała się PAP od polityków ze ścisłego kierownictwa partii. Rozmowy mają dotyczyć m.in. strategii PiS dot. danych regionów.

„Przy spotkaniu całego klubu PiS ciężko jest, by pojedynczy poseł mógł zabrać głos i tłumaczyć, co dzieje się w jego regionie, jakie pojawiają się tam problemy. Dlatego zdecydowaliśmy się na zorganizowanie – mini klubów” powiedział PAP polityk PiS ze ścisłego kierownictwa partii.

Jak tłumaczył w tym celu zgrupowano po kilka województw w cztery regiony.

„Przy takim podziale na spotkania będzie zapraszanych po ok. 70 posłów z danego regiony. Będzie to więc zupełnie inna rozmowa, niż podczas spotkania całego klubu” stwierdził polityk.

Pierwsze ze spotkań zaplanowano na najbliższy piątek, a ostatnie na początek października.

Spotkania mają być przygotowaniem do zbliżających się wyborów samorządowych, które mają odbyć się jesienią przyszłego roku.

Z informacji uzyskanych przez PAP wynika, że podczas tych spotkań będą poruszane tematy związane z sytuacją w danych regionach i pojawiającymi się tam problemami. Podczas spotkań ma być też poruszany temat zmian w wymiarze sprawiedliwości.

PAP/RIRM

drukuj