fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Rzecznik PiS: Raport Lewicy w sposób nieprawdziwy opisuje stan państwa i dokonania rządów PiS

Raport Lewicy w sposób nieprawdziwy opisuje stan państwa i dotychczasowe dokonania rządów Prawa i Sprawiedliwości – oceniła Anita Czerwińska, rzecznik PiS przedstawiony w sobotę przez Lewicę „Raport o stanie państwa”. Dodała, że przedstawione w nim rekomendacje są chaotyczne i „pisane na kolanie”.

Lewica przedstawia w sobotę „Raport o stanie państwa” po sześciu latach rządów Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówił szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski, „mieliśmy mieć poprawę ochrony zdrowia, lepsze finanse publiczne, odpowiedzialne państwo, pluralizm w mediach publicznych – to wszystko miało być realizowane”.

„Niestety, partia Jarosława Kaczyńskiego w wielu miejscach zawiodła, a w jeszcze większej ilości po prostu nie realizuje swoich obietnic” – dodał.

Ocenił, że symbolem rządów PiS są barierki stojące przed Sejmem, Trybunałem Konstytucyjnym, redakcjami mediów publicznych i w wielu innych miejscach, które „powinny być ostoją polskiej demokracji”. Przekazał, że „Raport o stanie państwa” to dokument liczący 18 rozdziałów.

O ocenę raportu Lewicy PAP poprosiła Anitę Czerwińską, rzecznik PiS.

„Raport charakteryzuje się miałkością. (To) zbiór propagandowych hasełek. W sposób nieprawdziwy opisuje stan państwa i dotychczasowe dokonania rządów PiS” – wskazała Anita Czerwińska.

Jej zdaniem „przedstawione w nim rekomendacje są chaotyczne, nie ma też opisanej drogi ich realizacji”.

„Nie wypada pisać na kolanie raportu o stanie państwa. To niepoważne” – dodała.

Jednocześnie rzeczniczkę PiS zapewniła, że jej partia swoje „zobowiązania wobec Polaków będzie konsekwentnie realizować, ciężko pracując dla Polski”.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl