fot. PAP/Albert Zawada

J. Lichocka o współpracy PiS z P. Kukizem: Liczę, że rozmowy będą kontynuowane

Liczę, że rozmowy z Pawłem Kukizem będą kontynuowane, a ich efektem będą dobre dla Polski projekty – powiedziała w niedzielę posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka. Zwróciła uwagę na propozycję wprowadzenia do systemu sprawiedliwości sędziów pokoju.

Joanna Lichocka, pytana na antenie Polskiego Radia 24, jaką współpracę z Pawłem Kukizem rozważa PiS, wskazała, że obóz Zjednoczonej Prawicy „jest otwarty na współpracę z każdym, kto chce pracować dla Polski”.

„Kwestią najbardziej sztandarową jest wprowadzenie do polskiego systemu sprawiedliwości sędziów pokoju” – powiedziała.

W ocenie Joanny Lichockiej płaszczyzna porozumienia nad niektórymi z projektów proponowanymi przez Pawła Kukiz jest naturalna i ma nadzieję na konkretną współpracę programową.

„Liczę na to, że te rozmowy będą kontynuowane i one się udadzą właśnie w postaci dobrych dla Polski projektów” – powiedziała.

Lider Kukiz’15 wskazał, że jego ugrupowanie rozmawia z PiS o tym, aby w nowym ładzie uwzględniono zmiany ustrojowe. Paweł Kukiz dodał, że jego ugrupowanie nie wyklucza współpracy z PiS, kiedy uwzględniłby on ich propozycje zmian m.in. ordynacji wyborczej.

„Gdyby w nowym ładzie znalazły się nasze postulaty, to wtedy nie wykluczam żadnej formy współpracy, ale musiałbym mieć stuprocentową gwarancję, że nastąpi zmiana ordynacji wyborczej, że zostaną wprowadzeni sędziowie pokoju, że zostanie wprowadzony pakiet ustaw antykorupcyjnych i antysitwowych, kompetencyjnych” – podkreślił Paweł Kukiz.

PAP

drukuj