fot. PAP/Aleksander Koźmiński

J. Kaczyński podziękował sympatykom za wsparcie dla A. Dudy w wyborach prezydenckich

Jarosław Kaczyński, w liście opublikowanym w dzienniku „Gazeta Polska Codziennie”, dziękuje sympatykom za wsparcie, bez którego nie byłaby możliwa wygrana w wyborach prezydenckich. Wczoraj Andrzej Duda został zaprzysiężony na drugą kadencję.  

„Pragnę z całego serca podziękować sympatykom Prawa i Sprawiedliwości za wsparcie naszego kandydata, prezydenta RP Andrzeja Dudy. Dziękuję za udział w kampanii wyborczej, aktywność obywatelską oraz nadzwyczajną mobilizację” – napisał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Andrzej Duda złożył wczoraj przed Zgromadzeniem Narodowym przysięgę prezydencką i formalnie objął urząd prezydenta na drugą kadencję. Prezydent przyjął też zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi RP.

Jaka będzie druga kadencja? Według pracowników Kancelarii Prezydenta, należy się spodziewać wielu własnych inicjatyw, a także działań odpowiadających na wyzwania współczesności.

Druga to jednocześnie ostatnia kadencja Andrzeja Dudy na tym urzędzie. To definiuje nie tylko działalność prezydenta, ale też jego otoczenia – wskazał Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.

– Druga kadencja ma swoją specyfikę. Jednak jest to zupełnie inne podejście prezydenckiego otoczenia do samego prezydenta, który ma jasno określone, że kolejny raz prezydentem zostać nie może. Myślę, że to jest odniesienie do tego, że się wtedy odpowiada przed historią. Nie ma zależności w tym momencie nawet zaplecza politycznego – powiedział Andrzej Dera.

Jako najważniejsze obszary aktywności prezydent Andrzeja Dud podczas orędzia wskazał: rodzinę, pracę, bezpieczeństwo, inwestycje oraz godność. W pierwszą podróż zagraniczną polityk uda się do Stolicy Apostolskiej.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl