fot. facebook.com

Konwencja Solidarnej Polski – podsumowanie sytuacji w polskim sądownictwie

Solidarna Polska, na czele której stoi minister Zbigniew Ziobro, chce podsumować to wszystko, co do tej pory wydarzyło się wokół wymiaru sprawiedliwości. Dziś odbędzie się konwencja partii. Początek o godz. 12.00. Konwencja odbywa się pod hasłem „Sprawiedliwa Polska”.

Konwencja ma podsumować wszystkie zmiany w sądownictwie, jakie do tej pory wprowadził obóz rządzący.

 – To jest konwencja zwołana ad hoc, na gorąco, aby odnieść się do sytuacji w polskim sądownictwie. Do tego, co się dzisiaj dzieje. Z pewnymi akcentami na przyszłość, ale bez wchodzenia w duże szczegóły – mówi minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

W dyskusji o sądownictwie udział wezmą najważniejsi politycy z ugrupowania Zbigniewa Ziobry. To – obok samego ministra – także wiceszefowie resortu: Michał Wójcik, Marcin Warchoł i Sebastian Kaleta oraz europosłowie Beata Kempa i Patryk Jaki. Niewykluczone, że padnie zapowiedź zmian w strukturze sądownictwa.

– Są pewne zapowiedzi Zbigniewa Ziobry, że może niepotrzebne są np. sądy rejonowe, że zamiast czterech szczebli w sądownictwie, wystarczą trzy – wskazuje politolog Piotr Siekański.

Te zapowiedzi padły na antenie Radia Maryja. Sama dyskusja wokół sądów – jak podkreśla Piotr Siekański – wymaga argumentów, przejścia do meritum sprawy, odejścia od emocji. I temu ma służyć dzisiejsza konwencja.

– Bardzo ważne jest to, jak to mimo wszystko zostanie przedstawione, żeby było to zarówno rzeczowe, jak i zrozumiałe dla nas wszystkich, co w ogóle politycy chcą przeprowadzić – zaznacza Piotr Siekański.

Zwłaszcza, że wciąż resort sprawiedliwości jest na początku reformy.

– Dopiero przystępujemy do reformy sądownictwa. I te podstawowe rzeczy, które były obiecywane, czyli skrócenie postępowań sądowych, ułatwienie dostępu dla zwykłych ludzi do sądów, to jest dopiero przed nami – podkreśla Piotr Siekański.

Konwencja odbywa się pod hasłem „Sprawiedliwa Polska”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl