fot. facebook.com/RafalSupinskiMonki

R. Supiński: Obecny rząd dba o Polaków i ich bezpieczeństwo

W Polsce lokalnej, Polsce powiatowej, gdzie jesteśmy blisko granicy z Białorusią – możemy czuć się bezpiecznie. Obecny rząd dba o Polaków, ich bezpieczeństwo – mówił Rafał Supiński, radny powiatu monieckiego, w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Powiat moniecki znajduje się w województwie podlaskim. Mieszka tu około 42 tys. osób. Rafał Supiński wskazał, że dostrzega bardzo duże zaangażowanie rządu w pomoc samorządom.

– Fundusze, które w ostatnich latach spływają do powiatu monieckiego – to ogromne środki. Począwszy od infrastruktury poprzez inne działania i projekty miękkie, które pomagają mieszkańcom rozwijać swoje umiejętności czy przekwalifikowywać się (…). Porównuję to do poprzednich lat, kiedy rządził rząd PO-PSL. Wręcz trzeba było zabiegać i prosić o te środki, a teraz każdy samorząd, który chce skorzystać – te fundusze otrzymuje – zaznaczył radny.

Powiat moniecki znajduje się w niedalekiej odległości od granicy polsko-białoruskiej, jednak – jak ocenił gość Radia Maryja – mieszkańcy czują się bezpiecznie.

– Czujemy się bezpiecznie, mimo że znajdujemy się po wschodniej stronie Wisły. Niedawno okazało się, jakie plany co do bezpieczeństwa Polski Wschodniej miała Platforma Obywatelska [czytaj więcej]. Czujemy się bezpiecznie, mimo iż z Moniek do granicy jest około 70 km (…). Czujemy się bezpiecznie, bo czujemy, iż rząd Prawa i Sprawiedliwości, rząd Zjednoczonej Prawicy inwestuje w wojsko; odtwarza jednostki wojskowe, które zostały zlikwidowane. Chociażby w środę mieliśmy konferencję prasową w Mońkach, gdzie wspólnie z wiceministrem obrony narodowej, Michałem Wiśniewskim, przekonywaliśmy, że obecny rząd dba o Polaków, ich bezpieczeństwo. Jako radny – po wielu rozmowach z mieszkańcami – wyraziłem zdanie, że czujemy się bezpiecznie, przyprowadzając swoje dzieci do szkół, idąc na zakupy czy spacery. Ma to ogromne znaczenie, ale to wszystko dzięki temu, że jest prowadzona odpowiednia polityka bezpieczeństwa państwa przez premiera Mateusza Morawieckiego i ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Tutaj na dole, w Polsce lokalnej, Polsce powiatowej, gdzie jesteśmy blisko granicy z Białorusią – możemy czuć się bezpiecznie – wskazał Rafał Supiński.  

Cała rozmowa z Rafałem Supińskim dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj