PiS chce wyjaśnień w sprawie słów R. Trzaskowskiego nt. funduszy UE

Prawo i Sprawiedliwość domaga się wyjaśnień od Platformy Obywatelskiej w sprawie wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego dotyczącej przyszłych funduszy z budżetu Unii Europejskiej dla Polski.

Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy powiedział dziś w Radiu Zet, że „pieniądze, które Polska mogłaby dostać, będą prawdopodobnie mrożone”. Dodał jednak, że jeśli PO wygra wybory, to pieniądze te zostaną „odmrożone”. [czytaj więcej]

Wicemarszałek Sejmu i rzecznik PiS Beata Mazurek na konferencji prasowej oceniła, że wypowiedź Rafała Trzaskowskiego jest skandaliczna.

Zadaję publiczne pytanie Grzegorzowi Schetynie: „Kto, kiedy, z kim i gdzie zawarł taką umowę?”. Czy on potwierdza te słowa czy też tych słów nie potwierdza? To pokazuje również to, że sojusz opozycji PO i urzędników Unii Europejskiej, naszych przeciwników, stał się faktem. Mówiliśmy wielokrotnie, że działają przeciwko Polsce i przeciwko interesom Polaków i Polski w Unii Europejskiej. To, co dziś wypowiedział Trzaskowski w stacji radiowej stało się faktem – powiedziała Beata Mazurek.

KE zaproponowała w maju uzależnienie przyznawania środków na politykę spójności m.in. od praworządności. Jednocześnie Komisja prowadzi wobec Polski postępowanie z art. 7. Traktatu o Unii Europejskiej zarzucając władzom w Warszawie naruszenie zasad praworządności.

O trwającym dialogu w tej sprawie zapewnili dziś po spotkaniu w Warszawie premier Mateusz Morawiecki i wiceszef KE Frans Timmermans. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj