fot. PAP/Tomasz Gzell

Premier przyjął dymisję ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela

Premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela – poinformowała rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Dodała, że wkrótce przedstawiony zostanie jego następca.

Biuro prasowe resortu rolnictwa podało dziś, że powodem dymisji min. Jurgiela były względy osobiste. Potwierdziła to również rzecznik rządu.

– Przez 2,5 roku miał wiele trudnych zadań w obszarze rolnictwa. Minister Jurgiel dzielnie pomagał rolnikom. Podjął decyzję z powodów osobistych. Ja to szanuję. Nie będę dopytywała ministra cóż to za powody. W najbliższym czasie premier Mateusz Morawiecki podejmie decyzję i wyznaczy następcę – powiedziała Joanna Kopcińska.

Wcześniej nazwisko Krzysztofa Jurgiela pojawiało się w mediach wśród osób, które miałaby objąć jesienna rekonstrukcja rządu.

Minister był krytykowany m.in. przez Platformę Obywatelską za mało skuteczną walkę z Afrykańskim Pomorem Świń. Platforma złożyła w Sejmie wniosek o wotum nieufności wobec ministra.

Krzysztof Jurgiel był ministrem od 16 listopada 2015 r. w rządzie Beaty Szydło, a następnie Mateusza Morawieckiego. Resortem rolnictwa kierował też w latach 2006-2007.

RIRM

drukuj