fot. facebook/Mateusz Morawiecki

Premier M. Morawiecki: Pamiętajmy o wkładzie Jana Pawła II w walkę o wolność i demokrację w Europie i na świecie

W 102. rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II pamiętajmy o jego wkładzie w powstanie „Solidarności” oraz walkę o wolność i demokrację w Europie i na świecie – napisał premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych.

„18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się człowiek, który zmienił oblicze świata, a w szczególności Polski. W 102 rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II pamiętajmy o jego wkładzie w powstanie >>Solidarności<< oraz walkę o wolność i demokrację w Europie i na świecie” – napisał szef rządu na Facebooku.

„Mam nadzieję, że czerpanie z dziedzictwa myśli JPII da nam mądrość potrzebną do przebudzenia świata Zachodu i zwycięstwa w trwającym konflikcie cywilizacji” – dodał.

Premier wyraził też zadowolenie, że „rośnie nam kolejne pokolenie, które docenia wielką postać, jaką bez wątpienia był Karol Wojtyła”.

Morawiecki do wpisu dołączył zdjęcia sprzed pomnika upamiętniającego wizytę Jana Pawła II w 1979 r. na Placu Piłsudskiego w Warszawie, gdzie rozmawiał z uczniami jednej ze szkół podstawowej.

 

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl