fot. PAP/Tomasz Gzell

Jest porozumienie ws. nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym?

Liderzy Zjednoczonej Prawicy najprawdopodobniej doszli do porozumienia ws. nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Do zażegnania sporu miało dojść podczas wtorkowego spotkania z udziałem m.in. prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego, oraz szefa Solidarnej Polski, Zbigniewa Ziobry.

We wtorkowych rozmowach poza liderami PiS i SP wzięli udział także Adam Bielan z Partii Republikańskiej, Marcin Ociepa ze Stowarzyszenia OdNowa, a także lider Kukiz’15 – Paweł Kukiz. Przebieg spotkania w rozmowie z dziennikarzami zrelacjonował wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki.

– Była mowa o ustawie o sądownictwie. Wygląda na to, że doszliśmy do porozumienia. Minister Zbigniew Ziobro wyraził zadowolenie z wizyty posła Kalety w Brukseli. Wywiązała się duża dyskusja na ten temat. Później rozmawialiśmy o sędziach pokoju. Była to towarzyska i sympatyczna rozmowa – powiedział Ryszard Terlecki.

W czwartek sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka ma kontynuować prace nad projektem ustawy o Sądzie Najwyższym, który zakłada likwidację Izby Dyscyplinarnej. Prezydencka propozycja zakłada też wprowadzenie instytucji „testu bezstronności i niezawisłości sędziego”, co krytykuje Solidarna Polska.

Według wstępnego harmonogramu prac Sejmu posłowie rozpatrzą projekt o SN na posiedzeniu w przyszłym tygodniu.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl