fot. PAP/EPA

Polska firma pomoże reprezentacji Ukrainy w piłce nożnej

Ukraińska reprezentacja i związek piłki nożnej naszego wschodniego sąsiada mogą liczyć na Polskę. Z powodu wojny międzynarodowe rozgrywki na Ukrainie są niemożliwe do rozegrania. Piłkarska reprezentacja Ukrainy w czerwcu 2022 roku zagra jednak w barażach o udział w Mistrzostwach Świata, a następnie w Lidze Narodów UEFA. W roli gospodarza wystąpi w dwóch meczach w Polsce.

UAF Marketing LLC i Publicon

„Wrocławska firma Publicon Sport będzie szukać w Polsce partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu będzie gospodarzem dwóch meczów Ligi Narodów UEFA. Mecze zostaną rozegrane w Łodzi. Właśnie podpisano umowę z UAF Marketing LLC, wyłącznym partnerem handlowym Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej” – poinformował serwis money.pl.

Wiadomo już, że mecze odbędą się w Łodzi, na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla.

„Ukraina mecze na stadionie ŁKS-u rozegra już ze stuprocentową pewnością. To duża zasługa działaczy, którzy walczyli o to, żeby Łódź przyjęła drużynę ze wschodniej granicy. Szkoda, że w tak dramatycznych okolicznościach, bo przecież Ukraińcy mogliby grać u siebie, gdyby nie rosyjska inwazja na ich ojczyznę. Udało załatwić się wszelkie sprawy organizacyjne, które do tej pory stały na przeszkodzie. Zarówno Ormianie, jak i Irlandczycy znajdą miejsce na zakwaterowanie” – czytamy na lodzkisport.pl.

Ukraina 11 czerwca 2022 roku o godz. 15.00 zagra z Armenią, a 14 czerwca z Irlandią (godz. 20.45).

Pomoc dla Ukrainy

„Bardzo cieszymy się z nawiązanej współpracy. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny, to także nośnik idei i wartości. Marketing sportowy to coś znacznie więcej niż ekspozycja logo i szacowanie ekwiwalentu medialnego. Taką wartością jest między innymi solidarność” – mówi Szymon Sikorski z CEO i strateg Publicon.

Polska firma od początku wojny działa na rzecz wsparcia dotkniętych wojną Ukraińców. Będąc częścią grupy Every1, Publicon pracował nad serwisem Ukraina.services, gdzie integrował ogłoszenia dla ukraińskiej społeczności. Ponadto razem ze swoimi partnerami firma ufundowała zakup karetki dla szpitala w obwodzie lwowskim.

Orlen i polscy sportowcy

Publicon jest znana z prężnych eventów sportowych oraz współpracy z Polskim Związkiem Triatlonu, Hubertem Hurkaczem, ORLEN Team, Grupą Sportową ORLEN czy Mateuszem Masternakiem. Firma współpracuje także ze sportowcami: Szymonem Ładniakiem, Mateuszem Kaprzykiem, Robertem Wilowieckim, Zuzą Witych, czy Bartłomiejem Przedwojewskim.

Firma jest zaangażowana w rozwój platformy TheSport.pl, portalu internetowego pokazującego świat sportu z różnych perspektyw, pozwalający spojrzeć na sport oczami zawodowców, trenerów, działaczy czy amatorów.

Infolinia dla sportowców z Ukrainy

Od wybuchu wojny sportowcy z Ukrainy otaczani są w Polsce wsparciem władz państwowych, samorządów terytorialnych i organizacji sportowych. Właśnie dla sportowców z Ukrainy od 3 marca 2022 roku działa specjalna infolinia. Skorzystać z niej mogą sportowcy z Ukrainy, którzy są w Polsce lub w drodze do naszego kraju. Infolinia jest wsparciem w znalezieniu odpowiedniego zakwaterowania i bazy do kontynuacji treningów. Za projekt ten odpowiada Ministerstwo Sportu i Turystyki (numery telefonów: +48502599202 oraz +48788409431).

money.pl./radiomaryja.pl

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl