PAP/EPA

Straż graniczna Ukrainy: Rosja utrzymuje wojska w przygranicznych regionach, aby wiązać siły ukraińskie

Rosja utrzymuje swoje zgrupowania wojskowe w rejonach (powiatach) obwodów briańskiego i kurskiego w pobliżu granicy z Ukrainą, aby wiązać w ten sposób nasze siły; wróg organizuje też prowokacje i ostrzeliwuje przygraniczne ukraińskie miejscowości – poinformował w środę rzecznik straży granicznej Ukrainy, Andrij Demczenko.

„Są to demonstracyjne działania strony rosyjskiej, podejmowane po to, by utrzymywać w gotowości ukraińskie wojska. (…) W niektórych rejonach (obwodów briańskiego i kurskiego – PAP) wróg wzmacnia swoje pozycje inżynieryjne. Jednocześnie przeciwnik, na szczęście, nie utworzył jeszcze zgrupowania, które mogłoby wznowić ofensywę na terytorium Ukrainy” – wyjaśnił Demczenko, cytowany przez agencję UNIAN.

Rzecznik odniósł się również do rosyjskich prowokacji na granicach z ukraińskimi obwodami – sumskim i czernihowskim oraz ostrzałów tych terytoriów.

„Atakowane są także obiekty cywilne. Wrogie grupy dywersyjne próbują przedostać się na Ukrainę pod osłoną ognia artylerii. (…) Nasi obrońcy skutecznie przeciwstawiają się tym działaniom” – dodał Demczenko.

Straż graniczna i władze lokalne informują w ostatnich dniach o nasileniu rosyjskich ataków w strefie przygranicznej w obwodach czernihowskim i sumskim, z których wojska najeźdźcy wycofały się na początku kwietnia.

W środę powiadomiono również, że wzrosła liczba ofiar wtorkowego ostrzału wsi Desna w obwodzie czernihowskim. Na skutek rosyjskiego ostrzału zginęło tam co najmniej 11 osób, a 14 zostało rannych (we wtorek przekazano doniesienia o 8 zabitych i 11 rannych).

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl